Meny

Javascript verkar inte påslaget? - Vissa delar av Lunds universitets webbplats fungerar inte optimalt utan javascript, kontrollera din webbläsares inställningar.
Du är här

2000-2004

2000-2001

Christian Andersson
Stine Berger
Maria Bustnes
Carin Blücher
Camilla Carlsson
Ylva Friberg
Edvard Gran
Alexander Gutke
Dag-Are Haugan
Lisa Jeannin                                                       www.lisajeannin.com
Rikard Lundstedt
Madelene Oldeman
Magnus Ottertun
Helena Persson
Magnus Thierfelder                                           magnusthierfelder.com
Torbjörn Vejvi
Anna Wessman
Nichlas Winmalm

2001-2002

Anna Nordquist Andersson                           www.annanordquistandersson.se
Karlotta Blöndal                                               www.this.is/alphabet
Lars Brunström
Nathalie Djurberg
Sergio Frazáo
Luca Frei                                                            www.lucafrei.info
Bettina Fürstenberg
Jenny Grönvall
Fredrik Hofvander                                             fredrikhofwander.com
Leif Holmstrand                                                www.leifholmstrand.se
Sofie Josefsson
Annette Krauss
Oskar Olsson
Lotta Smed

2002-2003

Petra Bauer
Ann Böttcher
Kajsa Dahlberg                                                  kajsadahlberg.com
Ewa Einhorn
Linn Gustavsson
Per Hasselberg
Kentaro Hiroki
Unnar Örn Jónasson
Runo Lagomarsino                                          www.runolagomarsino.com/
Anna Ling                                                           www.elasticgallery.com/artist/anna-ling
Tova Mozard                                                       www.tovamozard.com
Hanna Paradis
Stinus Patel
Andreas Poppelier
Kristen Rönnevik
Lori Schindler
Lilian Scholtes
Sofia Sundberg                                                  www.konstikalmarlan.se/konstnar/sofia-sundberg/
Ylva Westerlund
Helena Wikestam
Pärnilla Zetterlund

2003-2004

Henrik Dahlström
Johanna Domke
Beata Fransson
Narve Hovdenakk
Kay Lokøy
Ditte Lyngkær Pedersen                             www.dittelyngkaerpedersen.com
Mattias Rylander
Thomas E Scherer
David Slätis
Thea Timm
Johan Tirén                                                    www.johantiren.com

2004-2005

Tomas Gilljam                                               www.tomasgilljam.com
Geirthrudur Finnbogadottir Hjörvar
Rocio Con Hong
Mako Ishizuka                                                 www.makois.com
Martin Jacobson
Michael Johansson
Henrik Lund Jörgensen                                www.henriklundjorgensen.com
Caroline Mårtensson                                     www.carolinemartensson.se
Eyvind Nesterud
Jaqcueline Hoang Nguyen
Lisa Nyberg
Björn Olsson
Matteo Rosa
Ingirafn Steinarsson
Fredrik Strid                                                      www.fredrikstrid.se
Bettina Vestergaard

Sidansvarig: